1. Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi'nin, geleneksel fuar uygulamalarından farklı olarak geniş bir alana yayılmayan yapısı ile hedef odaklı, konuyu bilen ve ciddi talep sahiplerinin geldiği, katılımcı firmaların ise bu sayede daha verimli geri dönüşümler alabildiği bir etkinlik olduğunu düşünüyoruz. Sadece robot ve robotla ilgili otomasyon ana ekipmanlarının yer aldığı etkinliğin, çok fazla dağılmadan bu şekilde devam edeceğini umarız. Aynı konsept çerçevesinde devam ettiği takdirde, ihtisas fuarı şeklinde ve saygın bir konumda olacağından gerek katılımcıların gerek ziyaretçilerin, kısa sürede takvimlerine mutlaka ekleyecekleri bir etkinlik haline gelecektir.

Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi beklentinin üstünde bir verime sahipti. Katılımcılar çoğunlukla nitelikli ve bilinçliydi, genelde aktif projesi olan veya robot yatırımı potansiyeline sahiptiler. Katılımcıların özellikle robot alanında ilgili olmaları sayesinde getirisi oldukça fazlaydı. Makul bir maliyete oldukça faydalı bir etkinlik gerçekleşti. Sonuç olarak memnun kaldık ve yine katılacağız.

Şu ana kadar yapılmamış bir organizasyonun içerisinde bulunup seçkin firmaların bir araya getirilmesi memnun ediciydi. İki gün gibi kısa bir sürede nitelikli firma ve aynı ölçüde ilgili ziyaretçilerin gelmesinden dolayı memnuniyetimizi belirtmek isterim. Konuşmacılar ve seçilen konuların da yerinde olması, ulaşılan firma sayısı ile prestijli, akılda kalıcı bir organizasyona imza atıldığını belirtir, başarının devamını dilerim.

Değerlendirme yazımıza kısa ve net olarak oldukça pozitif bir fuardı diyebiliriz. Devamındaki yıllarda robot projelerimizi de sergileyebileceğimiz ve kendi standımızı yapabileceğimiz bir alan rica ediyoruz. Onun dışında oldukça verimli bir organizasyondu.

Robot Yatırımları Zirvesi, ilk defa düzenlenmesi sebebiyle, başlangıçta birçok kişinin başarısında şüphe ettiği organizasyondu. Ancak, biz Nachi olarak fikrin ortaya atıldığı ilk gün itibariyle güvendik. Etkinliğin ev sahibi olan Alternatif Yayın Grubu’nun profesyonel yapısı bu başarının en büyük sebebi oldu. Önümüzdeki yıllarda bu organizasyonun sektörün bir araya geldiği, son kullanıcıların uygulamalarına uygun çözümü bulabilecekleri ve robot üreticilerinin yanında, entegratör ve proje firmalarının da yer aldığı, robot bilincinin tüm alanlarda yükseltecek bir fuar konseptine dönüşeceğini düşünmekteyiz. Nachi Türkiye olarak desteğimiz devam edecektir.

Öncelikle Türkiye'de spesifik olarak robot uygulamalarına dönük bildiğimiz ilk organizasyon olması ve sektörün hemen hemen ilgili tüm firmalarının toplanmış olmasından dolayı hareket katma ihtimali yüksek gözüktüğünü belirtebiliriz. Daha organize bir şekilde devam etmesini dileriz. Sunum odaları konsept olarak güzel düşünülmüştü, katılımcıların yeterli hazırlık yapmadığını gördük, ziyaretçilerin ilgisi yeterli ölçüdeydi. Ana konferans salonunda gerçekleştirilen organizasyonlarda beklenen ilgiyi toplayabilecek konu ve konukları gözlemleyemedik. İlk defa organize ediliyor olmasından kaynaklı ufak organizasyon eksiklikleri olmuştur, mazur görülebilecek ölçüdedir.
Page 1 of 4